Разговарај со нас, Поддржано од livechat

Дали сакате да ги знаете нашите трошоци?

Две Неверојатни Локации

Монтреал и Квебек Сити

Монтреал

Монтреал е единствен град. Градот каде што се среќаваат јазикот и културата. Град со европски вкус кој ќе ве заведе од првиот ден.

Тоа е двојазичен град лоциран на еден остров на реката Св. Лоренс. Тоа е совршено место за учење на англиски и француски и се впушти во културна авантура.

Не е важно кога ќе одлучите да дојдете, секогаш постои нешто интересно и забавно да се направи. Дали во лето, пролет, есен или зима, секогаш постои нешто што се случува.

Квебек Сити

Квебек е неверојатен и прекрасен град. Тоа е срцето на француската култура во Северна Америка. Дел од Европа во новиот континент. Majestic на бреговите на реката Св. Лоренс, Квебек е еден од најживописните градови во светот и главниот град на провинцијата Квебек.

Тој е богат со историја, архитектура и традиции со вистинска европска привлечност.

Како најголем канадски град кој е франкофонски 100%, Квебек е идеално место за да се уверите во јазикот и во исто време да уживате во сето она што овој прекрасен град го има за вас!

Широк спектар на програми

BLI нуди широк спектар на програми за да одговараат на вашите потреби. На BLI ќе ја најдете програмата што ја барате.

Различни опции за сместување

Нашиот оддел за сместување нуди различни опции за избор.

Сместување

Престој

алтернативно сместување

Неверојатна социјална програма

Живејте го јазикот што го учат со учество во нашата социјална програма која нуди одлични активности секој ден.

Останати услуги

Лично советување

Бидете сигурни дека ќе ја добиете целата поддршка што ви треба додека го живеете ова учење.

Виза & CAQ помош

Ако ви е потребна виза за посетители или дозвола за студирање за да дојдете во Канада, можеме да ви помогнеме во процесот.

За здравствено осигурување

Ние можеме да се грижиме за вашето здравствено осигурување, кое е задолжително за сите студенти кои доаѓаат во Канада.

Аеродромски трансфери

Ние ќе те земам и ќе ве отфрлам на аеродромот за да го направите вашето патување до Канада толку полесно и удобно.

Што велат нашите студенти

 • Едно од најдобрите искуства што ги имам досега. Имав толку многу забавно тука во Монтреал. Не знам дури ни да започнам. Храната, луѓето, местата, работите што можете да ги направите, работите што ги учат, секојдневно учат малку од историјата на Монтреал на навистина кул начин
  Препорачувам 100% и ќе дојдам повторно без да размислувам двапати

  "
  Андрес Марин
  Англиски студент - Мексико
 • Кога пристигнав во Канада, не знаев англиски ниту француски јазик. По преземањето на двојазичната програма БЛИ, моите јазични вештини на двата јазика многу се подобрија. Денес можам да кажам дека сум ТРЕНИНГ

  "
  Bruna Marsola
  Двојазичен студент - Бразил
 • Јас се запишав на BLI за да научам англиски и станав повисок среден студент за помалку од 6 месеци. Наставниците се многу професионални и тие се погрижат да разберете и да научите се што ви учат. Класите се многу интерактивни. Во училиштето има ученици од целиот свет, па успеав да направам многу пријатели.

  "
  Mingue Kim
  Англиски студент - корејски
Ајде да задржиме во допир

Билтен