Bisedo me ne, Mundësuar nga LiveChat

Dëshironi të dini tarifat tona?

Bëhuni student

Dy Vende Amazing

Montreal & Quebec City

Montreal

Montreal është një qytet unik. Një qytet ku gjuha dhe kultura takohen. Një qytet me aromë evropiane që do të të mashtrojë nga dita e parë.

Është një qytet dygjuhësh që ndodhet në një ishull në lumin St. Lawrence. Është vendi i përsosur për të mësuar anglisht dhe frëngjisht dhe të zhyt veten në një aventurë kulturore.

Pa marrë parasysh se kur vendosni të vini, ka gjithmonë diçka interesante dhe argëtuese për të bërë. Qoftë në verë, në pranverë, në vjeshtë apo në dimër, gjithnjë ka diçka që po ndodh.

Quebec City

Quebec është një qytet i mrekullueshëm dhe i bukur. Është zemra e kulturës franceze në Amerikën e Veriut. Një pjesë e Evropës në kontinentin e ri. I madhërishëm në brigjet e lumit Shën Lawrence, Quebec është një nga qytetet më piktoreske në botë dhe kryeqyteti i krahinës së Quebec.

Ai është i pasur në histori, arkitekturë dhe tradita me një apel të vërtetë evropian.

Si qyteti më i madh kanadez që është 100% francophone, Quebec është vendi ideal për të zhyt veten në gjuhë dhe në të njëjtën kohë të gëzojnë të gjitha që ky qytet ka për ju!

Një larmi programesh

BLI ofron një larmi të gjerë programesh që i përshtaten nevojave tuaja. Në BLI ju do të gjeni programin që kërkoni.

Opsionet e ndryshme të akomodimit

Departamenti ynë i akomodimit ofron mundësi të ndryshme për ju që të zgjidhni.

Homestay

Vendbanim

Akomodimi Alternative

Programi Amazing Social

Jetoni gjuhën që po mësoni duke marrë pjesë në programin tonë shoqëror që ofron aktivitete të mëdha çdo ditë.

Shërbime të tjera

Këshilla personale

Ne sigurohemi që ju të merrni të gjithë mbështetjen që ju nevojitet gjatë kohës që jetoni këtë përvojë mësimi.

Visa & CAQ Assistance

Nëse keni nevojë për një vizë turistike ose një leje studimi për të ardhur në Kanada, ne mund t'ju ndihmojmë me procesin.

Health Insurance

Ne mund të kujdesemi për sigurimin tuaj shëndetësor, i cili është i detyrueshëm për të gjithë studentët që vijnë në Kanada.

Transfertat e aeroportit

Ne të marrim dhe të zbresim në aeroport për të bërë përvojën tuaj të udhëtimit në Kanada sa më të lehtë dhe të rehatshëm që të jetë e mundur.

Çfarë thonë studentët tanë

 • Një nga përvojat më të mira që kam pasur ndonjëherë. Kam kënaqur kaq shumë këtu në Montreal, madje as nuk e di se do të filloja. Ushqimi, njerëzit, vendet, gjërat që mund të bëni, gjërat që mësoni, çdo ditë mësoni pak histori të Montrealit në një mënyrë vërtet të ftohtë
  Unë rekomandoj 100% dhe do të kthehesha pa menduar dy herë

  "
  Andres Marin
  Anglisht Student - Meksikë
 • Kur mbërrita në Kanada, nuk dija as anglisht as frëngjisht. Pas marrjes së programit BLI dygjuhësh, aftësitë e mia gjuhësore në të dyja gjuhët u përmirësuan shumë. Sot mund të them se jam TRILINGUAL

  "
  Bruna Marsola
  Student dygjuhësh - Brazil
 • U regjistrua në BLI për të mësuar gjuhën angleze dhe unë u bëra një student i mesëm më i lartë në më pak se 6 muaj. Mësuesit janë shumë profesionalë dhe ata sigurohen që ju të kuptoni dhe mësoni gjithçka që ju mësojnë. Klasat janë shumë interaktive. Shkolla ka studentë nga e gjithë bota kështu që unë kam qenë në gjendje të bëj shumë miq.

  "
  Mingue Kim
  Student Anglisht - Koreane
Le të mbajmë në kontakt

Gazete